Mateusz Pałka Trio

Grupa została założona w 2016 roku w Krakowie. Zespół tworzą trzej niezwykle kreatywni, nagradzani na wielu festiwalach międzynarodowych muzycy: Mateusz Pałka – fortepian, Piotr Południak – kontrabas, Patryk Dobosz – perkusja.

Laureaci II nagrody 40 jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego Jazz Juniors w Krakowie.

Spotkanie tych trzech muzycznych wizji zaowocowało stałą współpracą. Muzyka grana przez grupę jest inspirowana folklorem europejskim, jazzem oraz muzyką klasyczną; to mieszanina własnych kompozycji i kolektywnej improwizacji. Muzycy indywidualnie koncertują w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Azji.

Mateusz Pałka Trio ma zdolność pobudzać, inspirować i przenieść ludzi w charyzmatyczny słowiański trans. Z tym przekonaniem nadchodzi nowy, debiutancki album najnowszego projektu polskiego pianisty Mateusza Pałki, który nosi tytuł „Sansa”. Nazwa ma wiele emocjonalnych znaczeń, jest to opowieść o istocie ludzkiej, o długim procesie poznawania siebie, o potrzebie miłości i pokoju na świecie, o szacunku dla dźwięku. Sansa to także imię i charakter kobiety, która widzi radość w małych rzeczach.

Oficjalna premiera płyty miała miejsce podczas Fara Jazz Festival we Włoszech 25 lipca 2017 roku.

Album ukazał się nakładem włoskiej wytwórni Emme Record Label. Płyta ,,Sansa” zyskuje wysokie noty wśród krytyków na rynku międzynarodowym.

I miejsce w zestawieniu Jazzowy Polski Debiut Roku 2017 według dziennikarza radiowej Jedynki Pana Adama Dobrzyńskiego.
[Zobacz]