BLUR

SklepWydawnictwoPosłuchaj

,,Muzyka jest uniwersalnym językiem wyrażania własnych emocji. To sztuka kreowania dźwięku i ciszy, w której każda historia ma swoje odzwierciedlenie w dźwiękach. Tak czuję. Zawsze marzyłem o nagraniu solowej płyty fortepianowej, która pokazałaby szlachetność brzmienia, przestrzeni i mistycznego dotyku jednocześnie. Solo to wyjątkowa formuła, urzekająca brzmieniem, intymnością i ekspresją. Blur to dla mnie niezwykle ważny i osobisty album, gdzie improwizacje przeplatają się z kilkoma ukończonymi kompozycjami. Od początku przyświecała mi idea aby stworzyć pewną sonorystyczną bliskość w całości brzmienia, tak by można było namacalnie dotknąć aktu tworzenia od samej kuchni. Chciałem ukazać grę nastrojami, kolorami, skupiłem się również na tworzeniu improwizacji z określoną tonalnością, subtelnością, czułym dotykiem, oddechem i przestrzenią. Wszystko po to aby stworzyć spójną całość dla wyrazu mojej wrażliwości, ekspresji i zmysłowości.”
MATEUSZ PAŁKA

 

Mystic RiverBlur

 

RECENZJE:

„ Album solowy to duże wyzwanie dla każdego pianisty. Muzyka Mateusza Pałki jest autentyczna, bardzo subtelna i stworzona całkowicie w zgodzie z jego wrażliwością i wyobraźnią. 

Piękna płyta, pozbawiona sztucznej i wymuszonej kreacji, która byłaby sprzeczna z osobowością artysty’’

DOMINIK WANIA

 

“Jest tu wszystko, co w solowych nagraniach pianistów lubię najbardziej: piosenkowa liryczność, minimalizm właściwy dla współczesnej pop-klasyki, odwołania do Bacha, od którego, jak wiadomo, się zaczyna. Jest też – nade wszystko – improwizatorska swoboda, ignorująca tonalne powinności (w zakresie mezzo piano – pianissimo possibile, więc spokojnie, jeśli muzyka wysokoartystyczna może w ogóle być muzyką tła, to właśnie ten przypadek, choć, naturalnie, zalecałbym słuchanie z najwyższą uwagą, gdyż została z miłością dla każdego detalu zarejestrowana w Monochrom Studio w Gniewoszowie).”

http://jazzforum.com.pl/main/cd/blur

ADAM DOMAGAŁA, JAZZ FORUM

 

[Czytaj]

KATHERINE ZYABLUK, EUROPE JAZZ MEDIA CHART

 

[Czytaj]

ADAM BARUCH

 

[Czytaj]

KRZYSZTOF KOMOREK, DONOS KULTURALNY